Kurier Extra
Kurier Extra: Dziś: 31.05.20. Imieniny: Anieli, Feliksa i Kamili. Następny numeru ukaże się już : [Następne wydania?]

Z terenu


Wzmocnienia w szeregach Sparty Oborniki
15.02.2012


Trwają przygotowania piłkarzy nożnych Sparty Oborniki do rundy wiosennej poznańskiej klasy okręgowej. Oborniczanie intensywnie trenują, by osiągnąć zamierzony cel - awans do IV ligi.

     Po ściągnięciu dwóch doświadczonych zawodników, bramkarza Jacka Wosickiego i środkowego pomocnika Macieja Brauzę w minionym tygodniu ponownie zaszły zmiany w kadrze oborniczan. Zarząd klubu najpierw podziękował za grę dwóm zawodnikom Krzysztofowi Boruniowi i Damianowi Tomalakowi. Zawodnicy ci grali w Obornikach rok.

     - Dziękujemy obu zawodnikom za grę w Sparcie, jednak w aktualnej kadrze mieliby problemy z przebiciem się do meczowej osiemnastki, dlatego zarząd wspólnie z trenerem podziękował im za dotychczasową współpracę – mówi kierownik drużyny Tomasz Kujawa.

     Zawodnikami Sparty zostali za to dwaj młodzi zawodnicy. Jeden z nich to wychowanek klubu, który grał m.in. w Lechu Poznań, Pogoni Szczecin, Polonii Słubice, Nielbie Wągrowiec i Lubuszaninie Trzcianka – Mariusz Szyszka. Drugi zaś pomocnik grający dotychczas w Concordii Murowana Goślina – Bartosz Bejma.

     - Wspólnie z trenerem cieszymy się z tych dwóch wzmocnień, zarówno Mariusz jak i Bartosz to ofensywni zawodnicy, a z tym elementem gry mieliśmy problemy w rundzie jesiennej, obaj zawodnicy pozyskani zostali na zasadzie transferu definitywnego. Bartosz to środkowy pomocnik, a Mariusza trener będzie chciał spróbować ustawić bardzo ofensywnie – mówi Krzysztof Nowacki wiceprezes klubu.

Źródło: Tydzień Obornicki