Kurier Extra
Kurier Extra: Dziś: 31.05.20. Imieniny: Anieli, Feliksa i Kamili. Następny numeru ukaże się już : [Następne wydania?]

Z terenu


Porażka spartanek w meczu wyjazdowym
15.02.2012


Piłkarki ręczne Sparty Oborniki w nowym roku nie mogą odnaleźć się na boisku? Wszystko na to wskazuje, bowiem w 2012 roku nie odniosły jeszcze żadnego zwycięstwa. Podobnie było w sobotnim meczu wyjazdowym w którym to uległy MKS Słupia aż 31:21 (14:8).
     To spotkanie wcale nie musiało skończyć się tak druzgocącą porażką oborniczanek. Gdyby Spartanki skuteczniej wykonywały rzuty karne, a zmarnowały ich tylko w pierwszej połowie pięć, wtedy być może wygrałyby mecz, a już na pewno porażka nie byłaby tak bolesna.
     Początek meczu jeszcze nie wskazywał tego co się wydarzy. Oborniczanki potrafiły pokonać bramkarkę rywali, a także powstrzymać swoje rywalki, przy próbie zdobycia przez nie gola.
     W 7 minucie spotkania na tablicy informacyjnej widniał wynik 3:3. Zawodniczki Sparty Oborniki stawały przed szansą zwiększenia liczby bramek. Jednak ich skuteczność była fatalna. Natomiast ich rywalki - zawodniczki MKS Słupia skutecznie wykorzystywały szybkie kontry.
     W kolejnych minutach spotkania oborniczanki zaliczyły już niewiele trafień, w przeciwieństwie do drużyny gospodarzy.
     Pierwsza połowa sobotniego meczu zakończyła się wynikiem 8:14.
     W drugiej połowie oborniczanki nie poprawiły swojej skuteczności. Nadal nie mogły przeprowadzić skutecznej akcji. Również w obronie zagrały słabo, co za skutkowało uzyskaniem przez zespół z MKS Słupia 10 punktowej przewagi.
     Zły początek drugiej połowy i powiększająca się przewaga zawodniczek ze Słupi spowodowała, wprowadzenie na boisko przez Tomasza Konitza młodych zawodniczek Sparty.     

- W Słupsku odnieśliśmy sromotną porażkę - mówi Tomasz Konitz, trener obornickich szczypiornistek. - Nasze zawodniczki już w trakcie rozgrzewki gorzej się ruszały na boisku niż nasze rywalki. Podczas meczu również nie było lepiej. W trakcie pierwszej połowy nie wykorzystaliśmy aż pięciu rzutów karnych, to zaważyło na wyniku tego meczu.
Sezon 2011/2012 nie jest najlepszy dla obornickich szczypiornistek.- Ten sezon nie wyszedł naszej    drużynie. Od samego początku coś się nie układało. Spadek do II ligi nam nie grozi, niestety występ w fazie play-off nie mam już szans - tłumaczy trener szczypiornistek.


Źródło: Tydzień Obornicki


Powiększ zdjęcie
Dodaj komentarz
Pokaż komentarze
Drukuj

Polecamy
Koncert „W krainie uśmiechu”
17 lutego, godz. 17.00, wstęp wolny. W programie przeboje operowe, operetkowe i musicalowe, takie jak: „Straszny Dwór”, „Cyrulik sewilski”, „Carmen”, „Baron cygański”, „Księżniczka Czardasza. Na scenie zaprezentują dla nas utwory gwiazdy polskiej opery kameralnej. Imprezę poprowadzi Kazimierz Kowalski.
Koncert Zespołu πr2Jazz-rockowe granie n najwyższym poziomie.
Zespół tworzą: Marek Raduli, wybitny gitarzysta, znany m.in. z Budki Suflera,Wojtek Pilichowski- jeden z najlepszych basistów w Polsce, ceniony muzyk sesyjny Tomasz Łosowski – znakomity perkusista
Koncert w piątek, 17 lutego o godz.20.00 , cena biletów 13 zł, w dniu koncert 18 zł.
„Wakacje Zimowe z Piłką” (ferie)
turniej piłki halowej dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
20-24 lutego, o godz. 9.00-13.00
Reklama
Reklama

DOJAZD

BHP i P.POŻ
kliknij

Wszelkie prawa zastrzeżone Kurier EXTRA
Projekt i wykonanie: TMK © 1998/2009
O nas          Polityka prywatności