Kurier Extra
Kurier Extra: Dziś: 31.05.20. Imieniny: Anieli, Feliksa i Kamili. Następny numeru ukaże się już : [Następne wydania?]

Sport


Kontener na.. elektrośmieci
28.01.2012


     Stare lodówki, pralki, telewizory i komputery. To tylko niektóre z przedmiotów, które można przynosić na plac przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach.

     Od kilku dni bowiem znajduje się tam specjalny kontener przeznaczony na elektroodpady.
To w nim można bezpłatnie zostawić zużyte urządzenia elektryczne, które nierzadko zalegają w naszych piwnicach, strychach oraz garażach.
Akcja ruszyła w zeszły piątek, a już widoczne są pierwsze efekty. Do zbiórki aktywnie włączyli się uczniowie oraz pracownicy obornickiego ogólniaka, którzy zachęcają do oddawania elektrośmieci. Do kontenera trafiły już między innymi mikrofalówki i radioodtwarzacze.

     Akcja ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych, które w naszym kraju stają się coraz bardziej modne. Zbiórka umożliwia też w łatwy sposób pozbycie się zalegającego w naszych gospodarstwach domowych sprzętu elektronicznego - tłumaczy dyrektor liceum Agnieszka Balcerowiak.
Akcja skierowana jest jednak nie tylko do uczniów. Zbędne urządzenia klasyfikujące się jako elektroodpady oddawać mogą wszyscy mieszkańcy Obornik. Plac na którym znajduję się kontener będzie ogólnodostępny w godzinach otwarcia szkoły oraz w weekendy.

Źródło: Tydzień Obornicki

Powiększ zdjęcie
Dodaj komentarz
Pokaż komentarze
Drukuj

Polecamy
Koncert „W krainie uśmiechu”
17 lutego, godz. 17.00, wstęp wolny. W programie przeboje operowe, operetkowe i musicalowe, takie jak: „Straszny Dwór”, „Cyrulik sewilski”, „Carmen”, „Baron cygański”, „Księżniczka Czardasza. Na scenie zaprezentują dla nas utwory gwiazdy polskiej opery kameralnej. Imprezę poprowadzi Kazimierz Kowalski.
Koncert Zespołu πr2Jazz-rockowe granie n najwyższym poziomie.
Zespół tworzą: Marek Raduli, wybitny gitarzysta, znany m.in. z Budki Suflera,Wojtek Pilichowski- jeden z najlepszych basistów w Polsce, ceniony muzyk sesyjny Tomasz Łosowski – znakomity perkusista
Koncert w piątek, 17 lutego o godz.20.00 , cena biletów 13 zł, w dniu koncert 18 zł.
„Wakacje Zimowe z Piłką” (ferie)
turniej piłki halowej dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
20-24 lutego, o godz. 9.00-13.00
Reklama
Reklama

DOJAZD

BHP i P.POŻ
kliknij

Wszelkie prawa zastrzeżone Kurier EXTRA
Projekt i wykonanie: TMK © 1998/2009
O nas          Polityka prywatności