Kurier Extra
Kurier Extra: Dziś: 31.05.20. Imieniny: Anieli, Feliksa i Kamili. Następny numeru ukaże się już : [Następne wydania?]

Sport


Ludzkowska pomoże przychodni
28.01.2012


W Rogoźnie od około roku brakuje chirurga. Wszystko miało się zmienić, gdy w grudniu dokonano odebrania świeżo wyremontowanych pomieszczeń przychodni.


– Wydaliśmy prawie 80 tys. zł., specjalnie zmienialiśmy budżet gminy, a na końcu okazało się, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie przyznał nam kontraktu na chirurga i ortopedę. Mieszkańcy znów muszą jeździć specjalnie do Obornik – złości się Bogusław Janus, burmistrz Rogoźna.
Dodaje też, że kontrakt powinien być jedynie formalnością, ponieważ odbiór był uzgodniony zarówno ze strażą jak i Sanepidem. Mimo wszystko NFZ stwierdził, że gabinet ortopedy powinien znajdować się pod tym samym adresem, co urządzenie konieczne do wykonywania rentgena.

– Nie rozumiem, dlaczego tak się stało – stwierdza Bogusław Janus. Jak jednak zapewnia Małgorzata Ludzkowska, dyrektor obornickiego szpitala droga do otwarcia przychodni w Rogoźnie nie została zamknięta.
– Na samodzielny kontrakt przychodnia nie może liczyć, jednak podzielę się z Rogoźnem punktami, które fundusz przyznał na Oborniki. W tej chwili czekamy na zgodę, ale sądzę, że chirurg zacznie przyjmować pacjentów pod koniec lutego lub na początku marca – wyjaśnia Małgorzata Ludzkowska.


Źródło: Tydzień Obornicki 

Powiększ zdjęcie
Dodaj komentarz
Pokaż komentarze
Drukuj

Polecamy
Koncert „W krainie uśmiechu”
17 lutego, godz. 17.00, wstęp wolny. W programie przeboje operowe, operetkowe i musicalowe, takie jak: „Straszny Dwór”, „Cyrulik sewilski”, „Carmen”, „Baron cygański”, „Księżniczka Czardasza. Na scenie zaprezentują dla nas utwory gwiazdy polskiej opery kameralnej. Imprezę poprowadzi Kazimierz Kowalski.
Koncert Zespołu πr2Jazz-rockowe granie n najwyższym poziomie.
Zespół tworzą: Marek Raduli, wybitny gitarzysta, znany m.in. z Budki Suflera,Wojtek Pilichowski- jeden z najlepszych basistów w Polsce, ceniony muzyk sesyjny Tomasz Łosowski – znakomity perkusista
Koncert w piątek, 17 lutego o godz.20.00 , cena biletów 13 zł, w dniu koncert 18 zł.
„Wakacje Zimowe z Piłką” (ferie)
turniej piłki halowej dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
20-24 lutego, o godz. 9.00-13.00
Reklama
Reklama

DOJAZD

BHP i P.POŻ
kliknij

Wszelkie prawa zastrzeżone Kurier EXTRA
Projekt i wykonanie: TMK © 1998/2009
O nas          Polityka prywatności