Kurier Extra
Kurier Extra: Dziś: 31.05.20. Imieniny: Anieli, Feliksa i Kamili. Następny numeru ukaże się już : [Następne wydania?]

Kultura


Czterodrzwiowe coupe Kii
11.09.2011


W ostatnich latach koreańskie firmy dzielnie atakują nowe segmenty samochodowego rynku. Piękne, smukłe GT przygotowane na targi we Frankfurcie jest tego kolejnym przykładem. Do sieci wyciekły nowe zdjęcia auta Luksusowe czterodrzwiowe coupe z Korei? Jeszcze niedawno taki scenariusz byłby nie do pomyślenia. Dziś to co innego. Siostrzane firmy Kia i Hyundai regularnie udowadniają, że są silnym graczem i nie boją się ani ryzykownych projektów, ani walki w nowych segmentach.

Z wciąż nieoficjalnych zdjęć wynika, że nowy prototyp Kii nosi nazwę GT i trzeba przyznać, że smukła, czterodrzwiowa limuzyna całkowicie na to miano zasługuje. Muskularna, ale i wyrafinowanie oszczędna oraz pełna wdzięku sylwetka potrafi przykuć wzrok nawet największych przeciwników koreańskiej motoryzacji. Jest to kolejne dzieło Petera Schreyera, byłego pracownika Audi, który od pewnego czasu piastuje stanowisko szefa projektantów w Kia Motors. Oto jak sam twórca komentuje nowy prototyp.

Jednak zgrabna sylwetka nie wystarczy, by wejść do elitarnego towarzystwa z dopiskiem GT. Potrzebny jest jeszcze potężny silnik, którego moc w idealnym wypadku trafia na koła tylnej osi. Wszystko wskazuje na to, że prototyp Kii spełnia i te dwa warunki. Nieoficjalnie mówi się, że pod maską inżynierowie zainstalowali 5-litrowe V8 z Hyundaia Genesisa R-Spec.

Na więcej szczegółów będziemy musieli poczekać do przyszłego tygodnia, kiedy to koreański prototyp zadebiutuje podczas targów we Frankfurcie. Dziś zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć, które wyciekły do sieci.

Bartosz Sińczuk

Powiększ zdjęcie
Dodaj komentarz
Pokaż komentarze
Drukuj

Polecamy
Koncert „W krainie uśmiechu”
17 lutego, godz. 17.00, wstęp wolny. W programie przeboje operowe, operetkowe i musicalowe, takie jak: „Straszny Dwór”, „Cyrulik sewilski”, „Carmen”, „Baron cygański”, „Księżniczka Czardasza. Na scenie zaprezentują dla nas utwory gwiazdy polskiej opery kameralnej. Imprezę poprowadzi Kazimierz Kowalski.
Koncert Zespołu πr2Jazz-rockowe granie n najwyższym poziomie.
Zespół tworzą: Marek Raduli, wybitny gitarzysta, znany m.in. z Budki Suflera,Wojtek Pilichowski- jeden z najlepszych basistów w Polsce, ceniony muzyk sesyjny Tomasz Łosowski – znakomity perkusista
Koncert w piątek, 17 lutego o godz.20.00 , cena biletów 13 zł, w dniu koncert 18 zł.
„Wakacje Zimowe z Piłką” (ferie)
turniej piłki halowej dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
20-24 lutego, o godz. 9.00-13.00
Reklama
Reklama

DOJAZD

BHP i P.POŻ
kliknij

Wszelkie prawa zastrzeżone Kurier EXTRA
Projekt i wykonanie: TMK © 1998/2009
O nas          Polityka prywatności