Kurier Extra
Kurier Extra: Dziś: 31.05.20. Imieniny: Anieli, Feliksa i Kamili. Następny numeru ukaże się już : [Następne wydania?]

Inne


Trudności komunikacyjne!
03.02.2010


ROGOŹNO. Wyjątkowo ostra zima w tym roku daje się we znaki szczególnie drogowcom. Przez ostatnie kilka dni spora część dróg jest nieprzejezdna. Szczególnie duże trudności drogowe były w sobotę od godzin popołudniowych do późnych godzin nocnych. Silnie wiejący wiatr niweczył prace drogowców. Przez kilka godzin problemy z przejazdem były nawet na trasie nr 11 oraz na drodze wojewódzkiej z Szamotuł do Rogoźna. Drogowcy oraz strażacy walczyli o udrożnienie drogi powiatowej z Rogoźna do Ryczywołu. Telefonów do Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej oraz do służb gminnych i powiatowych nie było końca. Wszyscy dokładali maksimum starań, jednak silnie wiejący wiatr i dodatkowe opady okazały się mocniejsze od człowieka. Sytuacja poprawiła się nieco w godzinach dopołudniowych w niedzielę. Drogą krajową oraz drogami wojewódzkimi można było przejechać bez większych przeszkód. Sytuacja na drogach powiatowych została również opanowana, chociaż na wielu odcinkach poruszać można się tylko jednym pasem. Najgorzej sytuacja przedstawia się na drogach gminnych, które w znacznej swej części były nieprzejezdne. Prognozy pogody na najbliższe dni nie są optymistyczne, miejmy jednak nadzieję, że damy sobie radę ze śniegiem i wiatrem. Swoją drogą jest to nauczka dla nas wszystkich aby do zimy przygotować się nieco lepiej, szczególnie w sprzęt i inne działania poprawiające skuteczność walki z żywiołem.

Powiększ zdjęcie
Dodaj komentarz
Pokaż komentarze
Drukuj

Polecamy
Koncert „W krainie uśmiechu”
17 lutego, godz. 17.00, wstęp wolny. W programie przeboje operowe, operetkowe i musicalowe, takie jak: „Straszny Dwór”, „Cyrulik sewilski”, „Carmen”, „Baron cygański”, „Księżniczka Czardasza. Na scenie zaprezentują dla nas utwory gwiazdy polskiej opery kameralnej. Imprezę poprowadzi Kazimierz Kowalski.
Koncert Zespołu πr2Jazz-rockowe granie n najwyższym poziomie.
Zespół tworzą: Marek Raduli, wybitny gitarzysta, znany m.in. z Budki Suflera,Wojtek Pilichowski- jeden z najlepszych basistów w Polsce, ceniony muzyk sesyjny Tomasz Łosowski – znakomity perkusista
Koncert w piątek, 17 lutego o godz.20.00 , cena biletów 13 zł, w dniu koncert 18 zł.
„Wakacje Zimowe z Piłką” (ferie)
turniej piłki halowej dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
20-24 lutego, o godz. 9.00-13.00
Reklama
Reklama

DOJAZD

BHP i P.POŻ
kliknij

Wszelkie prawa zastrzeżone Kurier EXTRA
Projekt i wykonanie: TMK © 1998/2009
O nas          Polityka prywatności