Kurier Extra
Kurier Extra: Dziś: 31.05.20. Imieniny: Anieli, Feliksa i Kamili. Następny numeru ukaże się już : [Następne wydania?]

Inne


Oddział dla małych pacjentów
27.01.2010


OBORNIKI. Kolejnym miejscem, które podsumujemy za 2009 rok będzie szczególny w swej specyfice Oddział Dziecięcy tutejszego SP ZOZ.
Ten mały, kameralny oddział liczy 16 łóżek i dwa inkubatory do leczenia noworodków. Dysponuje lampą do fototerapii, służącą do leczenia żółtaczki noworodków, przyjętych z domu. Jest tam również aparat EKG, który ofiarowała WOŚP. W najbliższym czasie, za niewielką opłatą będą mogły z niego korzystać również dzieci z zewnątrz. Fundacja POLSAT podarowała dziecięcemu oddz. w Obornikach kardiomonitor, który poprzez stały monitoring pracy serca ułatwia leczenie dzieci z zagrożeniem życia. 
Chyba do najbardziej przykrych okoliczności zdrowotnych należy sytuacja, kiedy zachoruje dziecko, które wymaga leczenia szpitalnego. Wiąże się to z ogromnym stresem i bólem emocjonalnym. W związku z tym personel Oddziału Dziecięcego  czyni wszelkie starania by w czasie pobytu dziecka w szpitalu jak najbardziej ograniczyć cierpienie zarówno małym pacjentom jak i ich rodzicom i bliskim.  Jedną z form takiego działania jest realizacja programu „Oddział Przyjazny Dzieciom”. Dzięki temu istnieje możliwość, by matka lub 1 najbliższa osoba przebywała z chorym dzieckiem na oddziale przez całą dobę. Eliminuje to stres, związany z rozłąką i ma znaczny wpływ na postępy w leczeniu. W miarę możliwości dba się również o odpowiedni wystrój. W minionym roku wymalowano oddział, pamiętając o przyjaznej kolorystyce i bajkowych motywach na ścianach. Oddział otrzymał od jednej z obornickich firm dwie małe sofy, na których maluchy w wieku przedszkolnym wespół z rodzicami mogą się bawić i odpoczywać.
Niezwykle przyjazną jest inicjatywa Telekomunikacji Polskiej, udostępniając oddziałowi telefon, z którego mogą bezpłatnie korzystać chore dzieci. Dzięki temu, za pomocą specjalnych kart (widnieją na nich rysunki, które zwyciężyły w konkursie plastycznym dla małych pacjentów), dzieci w każdej chwili mogą zatelefonować do mamy lub innej osoby, z którą miałby ochotę porozmawiać.  
Nad bezpieczeństwem, komfortem ale przede wszystkim nad jak najszybszym i jak najmniej bolesnym i skutecznym powrotem do zdrowia czuwa wykwalifikowany, przygotowany na wszelkie potrzeby chorych dzieci, personel. Załoga oddziału składa się z ordynatora, 6-ciu lekarzy kontraktowych i 8-miu pielęgniarek etatowych.
Niech najpiękniejszą zapłatą za ich ciężką pracę i opiekę nad najwrażliwszym, kruchym  i bezbronnym pacjentem będzie uśmiech wyleczonego dziecka i wdzięczność rodziców.


Powiększ zdjęcie
Dodaj komentarz
Pokaż komentarze
Drukuj

Polecamy
Koncert „W krainie uśmiechu”
17 lutego, godz. 17.00, wstęp wolny. W programie przeboje operowe, operetkowe i musicalowe, takie jak: „Straszny Dwór”, „Cyrulik sewilski”, „Carmen”, „Baron cygański”, „Księżniczka Czardasza. Na scenie zaprezentują dla nas utwory gwiazdy polskiej opery kameralnej. Imprezę poprowadzi Kazimierz Kowalski.
Koncert Zespołu πr2Jazz-rockowe granie n najwyższym poziomie.
Zespół tworzą: Marek Raduli, wybitny gitarzysta, znany m.in. z Budki Suflera,Wojtek Pilichowski- jeden z najlepszych basistów w Polsce, ceniony muzyk sesyjny Tomasz Łosowski – znakomity perkusista
Koncert w piątek, 17 lutego o godz.20.00 , cena biletów 13 zł, w dniu koncert 18 zł.
„Wakacje Zimowe z Piłką” (ferie)
turniej piłki halowej dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
20-24 lutego, o godz. 9.00-13.00
Reklama
Reklama

DOJAZD

BHP i P.POŻ
kliknij

Wszelkie prawa zastrzeżone Kurier EXTRA
Projekt i wykonanie: TMK © 1998/2009
O nas          Polityka prywatności