Kurier Extra
Kurier Extra: Dziś: 31.05.20. Imieniny: Anieli, Feliksa i Kamili. Następny numeru ukaże się już : [Następne wydania?]

Wszystkie wiadomości


W ogrodach marzeń
15.09.2009


Podczas tegorocznych wakacji oborniccy działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. mjr Dobrzyckiego wybrali się na wycieczkę do Dobrzycy koło  Koszalina
Uczestnicy wyprawy zwiedzili 25 obiektów (ogrodów) z elementami architektury ogrodowej w tym m.in. klasyczne, jak: japoński, francuski, śródziemnomorski oraz te, związane ze środowiskiem: ogród kamienny, skalny i wodny, ziołowy  i  warzywny.
Ogromne wrażenie na zwiedzających wywarły ogrody zmysłów, zaprojektowane w stylu angielskim - te, które pobudzają wzrok, czyli ogrody barw  (biały, niebiesko-żółty, lila-róż, purpury i ognia, słoneczny) oraz ogród cienia i zmysłu powonienia. Cudowny  był też ogród pachnący, w którym zgromadzono rośliny o wonnych kwiatach. Podziw wszystkich wzbudziło Rosarium. Barwy i zapachy  róż sprawiły,  że uczestnicy wycieczki robili zdjęcia oraz odpoczywali na ławeczkach wśród tych roślin.
W kompleksie ogrodów zlokalizowano  centrum ogrodnicze, w którym  można było zakupić rośliny i narzędzia przydatne na działkach. Po spożytym posiłku w Caffebar Barwinek grupa wyruszyła do Mielna.
Całe popołudnie przeznaczone zostało na wypoczynek i kąpiel w Bałtyku. Późną nocą wesoły autobus wrócił szczęśliwie do Obornik.    

Powiększ zdjęcie
Dodaj komentarz
Pokaż komentarze
Drukuj

Polecamy
Koncert „W krainie uśmiechu”
17 lutego, godz. 17.00, wstęp wolny. W programie przeboje operowe, operetkowe i musicalowe, takie jak: „Straszny Dwór”, „Cyrulik sewilski”, „Carmen”, „Baron cygański”, „Księżniczka Czardasza. Na scenie zaprezentują dla nas utwory gwiazdy polskiej opery kameralnej. Imprezę poprowadzi Kazimierz Kowalski.
Koncert Zespołu πr2Jazz-rockowe granie n najwyższym poziomie.
Zespół tworzą: Marek Raduli, wybitny gitarzysta, znany m.in. z Budki Suflera,Wojtek Pilichowski- jeden z najlepszych basistów w Polsce, ceniony muzyk sesyjny Tomasz Łosowski – znakomity perkusista
Koncert w piątek, 17 lutego o godz.20.00 , cena biletów 13 zł, w dniu koncert 18 zł.
„Wakacje Zimowe z Piłką” (ferie)
turniej piłki halowej dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
20-24 lutego, o godz. 9.00-13.00
Reklama
Reklama

DOJAZD

BHP i P.POŻ
kliknij

Wszelkie prawa zastrzeżone Kurier EXTRA
Projekt i wykonanie: TMK © 1998/2009
O nas          Polityka prywatności