Kurier Extra
Kurier Extra: Dziś: 31.05.20. Imieniny: Anieli, Feliksa i Kamili. Następny numeru ukaże się już : [Następne wydania?]

Wszystkie wiadomości


Głos mieszkańców
15.09.2009


Gdzie zagrać w piłkę 
Wzięłam do ręki aktualny nr Kuriera i przeczytałam artykuł pt. "Nieprzestrzeganie zakazy" , do którego chciałabym się ustosunkować i spojrzeć na niego innymi oczyma niż autorka tekstu. Stawiając znaki zakazu gry w piłkę na przydrożnych osiedlach, ktoś nie pomyślał o tym, by postawić znak nakazu "tu można grać w piłkę".
Myśląc o naszych pociechach włos na skórze się jeży, gdy po raz kolejny ktoś zwraca uwagę naszym dzieciom:  "tu nie wolno grać,  robicie hałas, niszczycie zieleń itd...".
Nasuwa się myśl: która z istot żyjących na świecie jest ważniejsza? Pies, który może wypróżniać się co najmniej dwa razy dziennie na tą samą trawę, na której mogłyby bawić się dzieci?
Pies, który mógłby być wyprowadzany z dala od bloków a sika pod krzewy pod naszymi oknami? Pies, który ujada w niebogłosy np. w niedzielny poranek  a jego właściciel spokojnie pali papieroska a który dzień wcześniej karcił dzieci, że zbyt głośno się śmieją?
Wierzyć się nie chce, że ktoś stawia jakieś zakazy nie umożliwiając tym samym skorzystania z miejsc dostępnych do gry w piłkę, których tak naprawdę nie ma.
Place zabaw - owszem są - ale tam nie można bawić się piłką.
Więc cóż się dziwić chłopcom, że grają gdzie popadnie ciesząc się każdym pięknym dniem?
Ubolewam nad tym, że z reguły takie sprzeciwy dochodzą od osób, które już nie mają małych dzieci a same zapomniały, że kiedyś też nimi byli."
Mama chłopców, którzy chcą grać w piłkę


Otwarte za długo
Czytelnicy Kuriera Extra za pośrednictwem naszego tygodnika chcą zadać pytanie, oczekując rzetelnej odpowiedzi. Dlaczego sklepy monopolowe w Obornikach są otwarte do późnych godzin wieczornych? Ludzie mieszkający w pobliżu takich sklepów narzekają na ciągłe hałasy, przekleństwa oraz niestosowne zachowanie klientów, którzy często są już pod wpływem alkoholu. Czy istnieją jakieś uchwały czy rozporządzenia, które regulują sprawę otwarcia godzin sklepów monopolowych?

Płacę ZUS i za prywatną wizytę
Sprawa, która wzbudza we mnie kontrowersje to Służba Zdrowia.
Zastanawiam się, czy jest jakieś rozwiązanie na to, by pacjenci mogli zostać godziwie obsłużeni w tej placówce. Należę do VITY KK. Proszę uwierzyć, że gdy zachorują moje dzieci, mnie również dopada choroba... choroba związana z niemożnością dostania się do lekarza.
Jako osoba pracująca nie mam możliwości zarejestrowania się osobiście. Tym samym nie mam możliwości rezerwacji kolejki o 5 rano. Dzwonię więc.... Pierwszego dnia, w którym moje dziecko powinno znaleźć się u lekarza. Rozczarowanie....Nie ma numerków.
Dzwonię drugiego dnia, w którym stan zdrowia pogarsza się jeszcze bardziej...Jeszcze większe rozczarowanie...Nadal nie ma numerków...
Gdzie pójść? Szpital....W szpitalu słyszę odpowiedź: pani lekarz rodzinny jeszcze przyjmuje, proszę udać się do niego. Niestety... - przecież nie ma numerków. A na pytanie: kiedy będą numerki? Pada odpowiedź - proszę przyjść się zarejestrować osobiście. Biorę urlop, wstaję z kurami, rejestruję się osobiście.... I następna konsternacja...Walka z pacjentami: kto ma jaki numerek, kto ma wejść w kolejności....
Boże! Proste logistyczne rozwiązanie! Dać numerek pacjentowi i problem z głowy. Czy to takie trudne? Nic....Na tą chwilę pozostaje udanie się do lekarza prywatnie.
„Ubezpieczona”

Zaniedbany BIP
Na stronie BIP - Oborniki do dziś nie ma uzupełnionych informacji o ostatniej jak i przedostatniej sesji. Któż za to odpowiada?
Skrupulatny obserwator


Powiększ zdjęcie
Dodaj komentarz
Pokaż komentarze
Drukuj

Polecamy
Koncert „W krainie uśmiechu”
17 lutego, godz. 17.00, wstęp wolny. W programie przeboje operowe, operetkowe i musicalowe, takie jak: „Straszny Dwór”, „Cyrulik sewilski”, „Carmen”, „Baron cygański”, „Księżniczka Czardasza. Na scenie zaprezentują dla nas utwory gwiazdy polskiej opery kameralnej. Imprezę poprowadzi Kazimierz Kowalski.
Koncert Zespołu πr2Jazz-rockowe granie n najwyższym poziomie.
Zespół tworzą: Marek Raduli, wybitny gitarzysta, znany m.in. z Budki Suflera,Wojtek Pilichowski- jeden z najlepszych basistów w Polsce, ceniony muzyk sesyjny Tomasz Łosowski – znakomity perkusista
Koncert w piątek, 17 lutego o godz.20.00 , cena biletów 13 zł, w dniu koncert 18 zł.
„Wakacje Zimowe z Piłką” (ferie)
turniej piłki halowej dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
20-24 lutego, o godz. 9.00-13.00
Reklama
Reklama

DOJAZD

BHP i P.POŻ
kliknij

Wszelkie prawa zastrzeżone Kurier EXTRA
Projekt i wykonanie: TMK © 1998/2009
O nas          Polityka prywatności